Pages

sponsor bağlantılar

Perşembe, Ocak 27, 2011

Colormatik Bebek Hırkası anlatımı

http://www.orgumodelleri.org/wp-content/uploads/2010/11/bebek-h%C4%B1rka.jpgYapılışı:ARKA: 70 ilmek başlanır, 4 cm 1+1 lastik örülür. Diagram takip edilerek baklava motifleriyle örgüye devam edilir. Beden boyu 18 cm’de kol evi için yanlardan 2′şer ilmek kesilir. 10 cm daha örülerek arka yaka için ortadan 18 ilmek kesilir. Omuzlarda kalan 24′er ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.
ÖN: 38 ilmek başlanır, 4 cm 1+1 lastik örülür. Diagram takip edilerek baklava motifleriyle örgüye devam edilir, 18 cm örülür. Kol evi için yandan 2 ilmek kesilir. 8 cm daha örülerek yaka için 4+3+2 ilmek kesilir. 2 cm daha örülerek omuzda kalan 24 ilmek üç kademede kesilerek bitirilir. Ön bant için 7 sıra 6 ilmek haraşo örülüp, ilk ilik açılır, her 5 cm’de bir 4 adet ilik açılarak bitirilir.
KOL: 36 ilmek başlanır, 4 cm 1+1 lastik örülür. Diagram takip edilerek baklava motıfleriyle örgüye devam edilir. Her 3 cm’de bir yanlardan l’er ilmek artış yapılır, 54 ilmeğe f ulaşılır. Kol boyu 23 cm’de bütün ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
YAKA: Yaka kenarından şişe 52 ilmek toplanarak 4 cm 1+1 lastik örülüp,geriye kıvrılarak dikilip bitirilir.
Not: Örneklerde kullanılan renk numaraları nakoya aittir.Siz dilerseniz başka bir markanın istediğiniz renklerini kullanabilirsiniz.

resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz bebek örgüleri bebek battaniyeleri patik şapka modelleri

0 yorum:

Translate

Bu gadget'ta bir hata oluştu

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites