Pages

sponsor bağlantılar

Cumartesi, Kasım 01, 2014

Kartopu bebek elbise anlatımı

resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz bebek örgüleri bebek battaniyeleri patik şapka modelleri

Zorluk Derecesi: Kolay
İlgili Tığ numaraları: 2
Örgü Şekli: Tırabzan-Sık iğne
Yaş Grubu: Çocuk
Mevsimler: İlkbahar,Yaz,Sonbahar
ELBİSE
Renk No: Baby Love K150 3x100 gr.
Motifmatik
Tığ No: 2

ARKA : Baby Love iplikle motifmatikle 3 adet motif yapılır. Her motifin etrafına 1 sıra tırabzan yapılıp motifler birbirlerine birleştirilir. Birleştirilen motiflerin alt kısmına 88 adet tekli tırabzan yapılır. Birleştirilen motiflerin üst kısmına 83 adet tekli tırabzan yapılarak örgüye devam edilir. Örgü boyu 34 cm oluncaya kadar örgünün her iki yanından 1,5 cm de bir, 1’er tekli tırabzan kesilerek örülür. Örgü boyu 34 cm 56 tekli tırabzan olduğunda kol evi için örgünün her iki yanından 3’er tekli tırabzan kesilir.
Örgü boyu 46 cm oluncaya kadar örgünün her iki yanından her 2 sırada bir 1’er tekli tırabzan kesilerek örülür.
Örgü boyu 45 olduğunda yaka için örgü ortalanıp ortadaki 22 tekli tırabzan kesilir. Omuzlarda kalan 12’şerli tekli tırabzan 1 sıra daha örülüp bitirilir.
ÖN : Örgü boyu 38 cm oluncaya kadar arka parçayla aynı şekilde örülür. Örgü boyu 38 cm olduğunda yaka için örgü ortalanıp ortadaki 10 tırabzan kesilir. Sonraki sıralar örgünün yaka yanından 12 tekli tırabzan kalıncaya kadar her sırada 1’er tekli tırabzan kesilir. Örgü boyu 46 cm olduğunda omuzlarda kalan 12 tırabzanla örgü bitirilir.
ÇANTA : Çantanın ön kısmı için; Baby Love kırmızı iplikten Motifmatik’ le 1 adet motif yapılır. Motifin etrafına her sıra, köşe kısımlarından 2+2 tırabzan arttırılarak 4 sıra tırabzan yapılır. Çantanın arka kısmı için, 5 zincir çekilerek uçları birleştirilip, içine 3 tekli tırabzan 2 zincir, 3 tekli tırabzan 2 zincir, 3 tekli tırabzan  2 zincir, 3 tekli tırabzan  2 zincir yapılır. Sonraki sıralar , her 3’er tekli tırabzan 30 tekli tırabzan, 8 sıra olana kadar her 3 adet tekli tırabzanın her iki yanından 2+2 tekli tırabzan arttırılarak örülüp bitirilir. İki parça birbirine birleştirilip, zincir çekilerek çantanın sapı yapılır.
                

0 yorum:

Translate

Bu gadget'ta bir hata oluştu

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites