Pages

sponsor bağlantılar

Pazartesi, Aralık 22, 2014

Çocuk Tunik Örneği

ENK NO: 05 (5 yumak )
ŞİŞ NO: 4
BEDEN NO: 6-8 Yaş
ÖRGÜ ŞEKLİ: Modelli örgü

Yapılışı:ÖN: 105 ilmekle haraşo başlanır. 11 haraşo sırasından sonra verilen saç örgü raporuna geçilir. Örgü boyu 45 cm. olunca, kol kesimi için her iki yandan 1 ‘er ilmek keserek devam eder. Örgü boyu 52 cm. olunca, yaka için ortadaki 30 ilmek kesilir. Diğer sıralarda gene yaka için 4 er ilmek keserek orgu boyu 56 cm. ye tamamlanır.
ARKA: Ön gibi başlanır. Örgü boyu 45 cm. olunca kol kesimi için her iki yandan 1 ‘er ilmek keserek devam eder. Örgü boyu 58 cm. olunca yaka için ortadaki 30 ilmek kesilir. Diğer sıralarda, gene yaka için 4′er ilmek keserek örgü boyu 62 cm. olana kadar devam eder. KOL: 64 ilmekle haraşo başlanır. 11 sıra sonra saç örgü raporuyla devam eder. 26 cm. örgü boyudan sonra, her iki yandan 1 ‘er ilmek keserek örgü boyu 40 cm’e tamamlanır. Ön, arka ve kollar dikilir. Yaka için 29 ilmekle şerit başlanır. (2 ters, 8 düz, 2 ters, 5 düz, 2 ters, 8 düz, 2 ters) yaka çevresi kadar uzunlukta (yaklaşık 100 cm.) örülür ve kısa kenarlardan dikildikten sonra yakaya monte edilir. Etrafına ilmek takıp, 7 sıra haraşo örülür. Hafif ılık ütü tavsiye edilir.
Not: Örneklerde kullanılan renk numaraları nakoya aittir.Siz dilerseniz başka bir markanın istediğiniz renklerini kullanabilirsiniz.resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz bebek örgüleri bebek battaniyeleri patik şapka modelleri

0 yorum:

Translate

Bu gadget'ta bir hata oluştu

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites